Бум на желаещите да се пенсионират отчита Националния осигурителен институт (НОИ) за първите три месеца на 2014 г., съобщава в. "Труд".
От началото на годината до края на март в НОИ са подадени 18 574 заявления за пенсиониране. Броят е двоен в сравнение със същия период на миналата година, когато кандидат-пенсионерите са били 9320 души. Според статистиката на НОИ близо 95% от заявленията се одобряват.
Причината за наплива от кандидат-пенсионери е замразяването на пенсионната реформа, което бе едно от предизборните обещания на управляващите. Кабинетът обаче спря увеличаването на пенсионната възраст само за тази година и хората, приближаващи необходимите възраст и стаж, се възползват от възможността.
Заради замразената пенсионна реформа кабинетът заложи в републиканския бюджет допълнително 62,5 млн. лева, като очакванията са за 17 000 нови пенсионери. Само за първите три месеца на годината обаче броят им е с 9 000 повече от 2013 г. Ако тенденцията се запази, до края на годината новите пенсионери ще са 36 000 души, което ще отвори дупка от 70 млн. лева в бюджета.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19.04 2014 в 13:41
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.04 2014 в 13:12
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.04 2014 в 12:39
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.04 2014 в 12:14
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.04 2014 в 12:14
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.04 2014 в 09:20
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му