Месецът на големите котки по National Geographic WILD стартира с едночасова продукция „Леопардът с нефритения поглед“.
National Geographic представя продукцията „Леопардът с нефритения поглед“, в която разказвач е отличеният с „Оскар“ и номиниран за „Еми“ актьор Джеръми Айрънс („Пазителите“, „Цар Лъв“). Филмът ще се излъчи премиерно по National Geographic WILD на 07.02. от 18 ч. и ще даде началото на Месеца на големите котки.
Големите котки са изправени пред сериозни предизвикателства. Шест от деветте подвида леопард са сериозно застрашени. Изчезването на много от популациите на големите котки е неизбежно поради загуба на местообитания, влошаване на околната среда и сблъсъци с хората.
Специалната едночасова продукция е от признатите по цял свят създатели на филми за големите котки, изследователи на National Geographic и съоснователи на инициативата „Големите котки“ (Big Cat Initiative), Бевърли и Дерек Жубер. Тя пренася зрителите в един идиличен рай, където камерите на National Geographic улавят историята на първите три години от живота на младия женски леопард Тото. Зрителите проследяват пътя на леопардчето с дълбоки аквамаринови очи - изключително рядка черта - и съпреживяват предизвикателствата и триумфите, докато Тото усвоява основните умения за оцеляване и постепенно съзрява.
Историята на „Леопардът с нефритения поглед“ започва с белязаното от премеждия раждане на Тото сред бушуващи наводнения в Масай Мара, Кения. Тя едва успява да избегне смъртта в първите мигове от живота си. Малкият леопард формира неразривна и необичайна връзка с майка си Фиг, доказвайки, че силата на майчинството понякога е по-могъща от природните закони. Нетрадиционният родителски подход на Фиг, да споделя територията си с малката си дъщеря, доказва, че това динамично дуо създава свои собствени правила за оцеляване. Следвайте Тото, докато тя изследва необятните възможности за приключения и израстване и същевременно усвоява основни умения като катерене, лов на плячка и избягване на постоянно съществуващата опасност от хиени.
Снимка:Beverly Joubert
Месецът на големите котки подчертава отдадеността на National Geographic Society към съхраняването на тези видове чрез инициативата „Големите котки“, която подкрепя полеви изследвания и усилия за тяхното опазване и съхранение на местообитанията им. В продължение на дълги години National Geographic Society повишава осведомеността за тежкото положение, в което се намират големите котки и подпомага значими усилия за опазването им по цял свят.
Инициативата „Големите котки“ си партнира с някои от водещите световни експерти по темата, финансира полеви изследвания и иновативни проекти за опазването на големите котки, за да защити тях и местообитанията им, като същевременно хвърля светлина върху предизвикателствата пред тези видове. Изследователите Бевърли и Дерек Жубер и National Geographic Society основават инициативата през 2009 г. в опит да спрат намаляването на броя им в дивата природа.
„Леопардът с нефритения поглед“ е продуциран за National Geographic от Wildlife Films. Ашли Хопин е изпълнителен продуцент за National Geographic. Бевърли и Дерек Жубер са създатели и изпълнителни продуценти за Wildlife Films. Джанет Хан Висеринг е старши вицепрезидент по развитие на природонаучни продукции. Джеф Даниелс е изпълнителен вицепрезидент на глобално нескриптирано съдържание.
Какво още предстои в Месеца на големите котки:
„Леопард и хиена: Необичайни съюзници“, премиера 07.02. от 19 ч.
„Дневникът на един млад леопард“, премиера 07.02. от 20 ч.
„Наследството на леопарда“, премиера 07.02. от 21 ч.
„Сесил: Наследството на царя“, премиера 14.02. от 18 ч.
„Царицата на скоростта от Серенгети“, премиера 21.02. от 18 ч.
„Владетелката на Тару“, премиера 28.02. от 18 ч.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Евакуираха централата на БСП заради сигнал за бомба
Корнелия Нинова основава движение ''Непокорна България''
Черна Коледа: Четирима убити и десетки ранени при атаката на базар в Магдебург
Корнелия Нинова основава движение ''Непокорна България''