Дюмулен стопи наполовина аванса на Йейтс

OFFNews 24 май 2018 в 21:45 1930 0

Миналогодишният победител в Обиколката на Италия Том Дюмулен от Сънуеб съкрати от 56 на 28 секунди аванса на лидера във временното генерално класиране Саймън Йейтс след днешния 18-и етап на престижното състезание - 196 км от Абиатеграсо до Прато Невозо.

Холандецът финишира 13-и в днешния етап, но Йейтс беше 20-и с близо половин минута изоставане от него. Трети в общото подреждане на 2:43 минути от Йейтс е италианецът Доменико Поцовиво от Bahrain Merida, а четвърти на 3:22 минути върви е четирикратният победител в "Тур дьо Франс" Крис Фруум (Великобритания, Скай).

Иначе днешният етап спечели германецът Максимилиан Шахман от Quick-Step Floors. 24-годишният Шахман финишира с време 4.55:42 часа, записвайки първи етапен успех в тазгодишното издание на Джирото.

Втори на 10 секунди остана Рубен Пласа (Испания, Israel Cycling Academy), а трети на 16 секунди финишира Матиа Катанео (Италия, Androni – Sidermec – Bottecchia).

Утре предстои да бъде преодоляно трасе от 184 км между Венария-Реал и Бардонекия. Обиколката завършва в неделя в Рим.