Фирмите и самоосигуряващите се лица, пропуснали да декларират изплатени на служители през 2011 година хонорари или наеми, рискуват данъчна проверка или ревизия. Това предупредиха от Националната агенция по приходите.
Крайният срок за представяне на справката за изплатените суми, които не са по трудов договор, е 2 май. Тогава е и крайният срок за подаване на годишните данъчни декларации.
НАП ще сравнява декларациите със справките за изплатените суми и при разминаване ще назначава проверка.
Справката трябва да съдържа информация за изплатени доходи по граждански договори, суми от наеми, за рента и аренда за ползване на земеделска земя, от доброволно пенсионно и здравно осигуряване. В нея не се вписват изплатени суми по трудови правоотношения, доходите от задължително социално осигуряване, доходите, изплатени на чуждестранни физически лица, които се облагат с окончателен данък и подлежат на деклариране от платеца на дохода.
Ако не бъде подадена справка или данните в нея не са верни, санкцията е 250 лева. Тя се налага поотделно за всяко физическо лице, за което работодателят е скрил или попълнил невярна информация.
Повече информация за сроковете за подаване, както и помощ при попълване на данъчни и осигурителни декларации може да се получи на информационния телефон на НАП – 0700 18 700, на цената на един разговор за цялата страна.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кремъл щастлив, че Тръмп не го смята вече за пряка заплаха
София е в топ 5 за евтин туризъм на канадски портал
Манол Глишев: Днешните протестиращи са хора, които не се задоволяват с малко (видео)
Ню Йорк Таймс: Зеленски отслаби надзорниците в държавните компании и създаде условия за корупция