Дунав надделя над Черно море

OFFNews 15 април 2017 в 18:30 2324 0

Дунав победи като домакин Черно море с 1:0 в мач от втория кръг на плейофите за титлата в Първа лига. На стадион "Лудогорец Арена" в Разград русенци продължиха серията си от вече 8 мача без загуба в шампионата.

Единственият гол в срещата падна в 43-ата минута. Стефан Станчев опита да върне с глава към вратаря Емил Михайлов, но Мирослав Будинов пресече паса и майсторски прехвърли стража на Черно море за 1:0.

В 68-ата минута символичните домакини останаха с човек по-малко. Тейнур Марем и Стефан Станчев се сбутаха и централният защитник на Дунав получи директен червен картон за удар без топка.

Въпреки численото си превъзходство, футболистите на Черно море така и не успяха да измъкнат нещо повече в мача, изпускайки няколко удобни положения да отбележат гол.

Дунав вече се намира на 4-ото място в първата шестица на първенството с актив от 44 точки, с една повече пред "моряците", които са с 43.