Две шествия с митинги, свързани с промените в Закона за горите ще има в София.
Националното гражданско движение "Природата за хората" организира от 12.00 ч. от площад "Народно събрание", в 13.00 ч. започва митингът. Участниците ще разположат две машини за обработка на ски писти в знак на подкрепа на приетия Закон за горите.
Другото шествие, което е против приетите текстове и настоява за президентско вето, е на гражданската група "За Витоша", част от коалицията "За да остане природа в България". Протестиращите тръгват в 18.30 ч. от НДК по бул. "Витоша". Митингът ще бъде на площад "Народно събрание".
Премиерът заяви в началото на седмицата, че Закон за горите няма да има, докато не бъде постигнат консенсус между двете спорещи страни.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Спряха влаковете в цяла Германия