Ваксинирането на потребителите и персонала на домовете за възрастни хора в София започва от днес. Имунизациите ще се извършват от мобилен екип на Столичната регионална здравна инспекция, съобщават от здравното министерство.
Ваксинацията в домовете за възрастни хора е част от втората фаза на имунизационния план у нас.
15 000 домуващи и 11 000 души персонал имат право да се ваксинират. В домовете в цялата страна бяха съставени списъци с желаещи и предоставени на регионалните здравни инспекции.
Самата ваксинация ще се извършва с помощта на мобилни групи, които според подадения списък ще идват с нужния брой дози от ваксината.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец