Слагат камери в спешните центрове в цялата страна заради зачестилите нападения над медици, съобщи Нова телевизия.
Системата ще е свързана с МВР и със съответната община. Така ако има нападение над медици в спешния център, органите на реда ще могат да реагират по-бързо.
В спешния център в Благоевград вече са поставени камери по инициатива на отделението на болницата.
Причината е, че в болницата случаите на насилие над медици не са рядкост. Освен това в спешния център идват наркомани, пияни и психично болни, заради което лекарите работят в страх.
Медиците обясняват, че поставянето на камерите дава резултати.
По данни на Министерството на здравеопазването всяка година има средно 30 случая на агресия и вандализъм в спешните центрове.
Камери ще бъдат поставени във всички центрове до края на 2018 г.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец