Под 14-дневна карантина е поставено шуменското село Изгрев заради рязкото повишение на случаите на заразени с COVID-19. 15 души са дали положителна проба, а 4 от тях са хоспитализирани. Един човек е в тежко състояние.
Решението е на Областния кризисен щаб.
На входовете на селото ще бъдат изградени два контролно-пропускателни пункта и ще се забрани влизането и излизането. Ще се допускат изключения за хората на работа в друго населено място.
Започва масово тестване на населението. Затворени са детската градина и читалището.
На територията на област Шумен са забранени тържествата и масовите събирания.
Междувременно днес беше удължена извънредната епидемична обстановка до 1 юли. "Нищо положително не се е случило, нищо различно отпреди месец или два няма, пандемията се увеличава", каза премиерът Бойко Борисов.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец