Премиерът на Швеция: Пандемичната ситуация е много сериозна

OFFNews 03 November 2020 в 16:21 5784 5
Премиерът на Швеция: Пандемичната ситуация е много сериозна

Снимка Европейски парламент

Стефан Льовен

Случаите на коронавирус в Швеция бързо се увеличават, каза днес министър-председателят Стефан Льовен и обяви по-строги препоръки за още три региона, предаде Ройтерс.

"Ситуацията при нас е много сериозна", заяви Льовен на пресконференция. "Все повече легла в интензивни отделения сега се използват за лечение на пациенти с КОВИД-19. Отдихът, който имахме през лятото, приключи", каза той. Льовен заяви, че празненствата в ресторантите ще бъдат ограничени до максимум осем човека.

По данни на здравните власти Швеция е регистрирала от петък 10 177 нови заразявания с коронавирус и 31 смъртни случая. Починалите от КОВИД-19 в страната от началото на пандемията са вече 5969.

Смъртността на глава от населението в Швеция е няколко пъти по-висока, отколкото в съседните северни държави, но е по-ниска от тази в някои по-големи европейски страни като Испания и Великобритания.

През последните седмици в Швеция има рязко увеличение на новите заразявания, които надминават върховите нива през пролетта. Разпространението на вируса, съотнесено към броя на населението, обаче не е толкова голямо, колкото в държави като Белгия, Испания и Франция.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    8164

    5

    Egocentric Eccentric

    03.11 2020 в 17:10

    https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-lofven-idUSKBN27J1SZ

    Ето ти и линк към "фалшивата" новина.

    А ти продължавай да се усведомяваш от facebook профила на Мангъров и кварталната фризьорка

    8164

    4

    Egocentric Eccentric

    03.11 2020 в 17:05

    "ОТ Петък насам", а не "в Петък".

    Препоръчвам ти да прочетеш отново и изречението за препълнените им интензивни отделения

    8164

    3

    Egocentric Eccentric

    03.11 2020 в 16:57

    Ехо, доцент Чорбанов, нали Шведите вече не се заразявали и имали имунитет?

    Нямам търпение да ни обясниш сега с какви нови тъпоумни доводи да не носим маски и да не се пазим?

    6900

    2

    birusa

    03.11 2020 в 16:51

    В петък са регистрирани 4062 случая. и двама починали!?

    6900

    1

    birusa

    03.11 2020 в 16:48

    Къде се изказа този премиер?
    Починалите са 10.
    Заразените вчера са 1178, починали 2.
    Ето това е хибридна война с фалшиви новини.
    За разлика от Държавата на Тиквата там обикновено се изказват специалисти.
     
    X

    Карл Бушби - човекът, който 27 години върви към дома си и обиколи света пеша