Младежът от Сандански, който едва не загуби живота си след падане с тротинетка през юни 2025 г., беше изведен от Неврореанимация, съобщиха от УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов".
Това стана месец, след като 18-годишното момче беше транспортирано в "Пирогов" по спешност. Тогава младежът постъпи в крайно тежко състояние, с изключително тежка черепно-мозъчна травма. Повече от месец екипът на Неврореанимация, която е част от Клиниката по неврохирургия, ръководена от чл.-кор. проф. Николай Габровски се бори за живота му.
Момчето е било на апаратна вентилация, с непрекъснато мониториране на всички жизненоважни функции и реанимационно лечение.
Месец по-късно пациентът вече е в съзнание, контактен и бързо възстановява неврологичния дефицит. Той е преведен в друго отделение, където лечение му продължава.
Предстои му дълъг път на възстановяване, но най-страшното и опасно вече е назад. Процесът на възстановяване ще отнеме време, но шансовете да се върне към нормален начин на живот са реални, коментират лекуващите лекари.
Специалистите отново призовават ползването на тротинетки, както и на колела, да бъде изключително внимателно и задължително с необходимите обезопасителни средства.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец