Още един човен е заразен с антракс с в село Оброчище, където 73-годишна жена почина от болестта.
Това е 50-годишният син на починалата, който е заколил заразеното животно. Той е настанен в Инфекциозната болница във Варна. На близките, които са консумирали от заразеното месо, е назначено антибиотично лечение.
Днес се очаква да приключи ваксинацията на домашните животни в селото - трябва да бъдат ваксинирани общо 567 овце, 153 кози, 8 говеда и 4 коня, съобщава БНР.
Очакват се и вторите проби от изследванията на починалата жена, които да потвърдят, че причина за смъртта е антракс.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен