751 млади лекари от Медицинския факултет към МУ-София положиха днес Хипократовата клетва и получиха дипломите си на тържествена церемония в НДК. 293 са българските абсолвенти. Общо отличниците са 107.
Две са носителките на наградата за пълно отличие „Златен Хипократ” – Айлин Фейзулова от България и Жана Адиб Саад от Израел, която има и българско гражданство.
Випуск 2022 направи дарение на СБАЛ по детски болести „Проф. д-р Иван Митев”. Средствата ще бъдат използвани за закупуване на дефибрилатор, съобщи директорът на болницата д-р Благомир Здравков.
Гост на церемонията бе президентът Румен Радев.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес