Лекар от частната болница "Бургасмед" в Бургас е с потвърдена проба за COVID-19. Това е третият потвърден случай на коронавирус в морския град.
23 лица от медицинския персонал и 14 лежащо болни са били в контакт с лекаря от болница "Бургасмед", съобщи директорът на Регионалната здравна инспекция в Бургас д-р Георги Паздеров.
В последната седмица лекарят е бил в болничен. Преди това той е бил в Пампорово.
Миналата седмица, преди лекарят да излезе в болнични, от болницата са изписани 27 пациенти, които са издирени и им е наложено да спазват домашна карантина, заяви Паздеров.
Хирургичното отделение на болницата е под карантина.
Лекарят не е имал частна практика.
Инфекцията е тук, в града, между нас. Обръщам се към всички за съдействие и да спазват мерките за безопасност, каза кметът на Бургас Димитър Николов.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец