Крадец на кутия за дарения ще се изправи пред съда, след като Районната прокуратура в Благоевград внесе обвинителен акт срещу него.
Историята е от февруари 2021 г., когато в Благоевград била организирана кампания за събиране на пари за болен мъж с тумор в бедрената става. Предстояла му операция във Франция. Но за семейството 30 000 лв. били непосилна сума.
По инициатива на близки и приятели на болния на различни места в града били поставени кутии за дарение. Една от тях била сложена на маса на партерния етаж в сградата на общината.
Около 11:00 ч. на 23 февруари обвиняемият влязъл в сградата, видял кутията, взел я под мишница и напуснал. После извадил от нея събраните 80 лв., а кутията изхвърлил в контейнер за боклук.
Обвиняемият има и друга влязла в сила присъда за подобно престъпление.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец