Белгиец, опитал да ограби българин, като го заплашил с нож, е задържан за 72 часа, съобщи Софийска районна прокуратура.
СРП е привлякла към наказателна отговорност 41-годишния белгийски гражданин.
Нападението с цел грабеж е извършено преди повече от година около 1 часа на ул. "Българска морава" в София. Тогава обвиняемият Д.Б. насочил нож към пострадалия и като по филмите изревал срещу него give me the money. Нападнатият обаче извикал полиция и чужденецът избягал. Преди това белгиецът срязал с нож задна гума на лек автомобил „Фолксваген“, паркиран на ул. „Българска морава“.
Предвид възможността Д.Б. да се укрие отново, той е задържан с постановление на наблюдаващ прокурор за срок до 72 часа.
Предстои да бъде внесено искане в съда за разглеждане на дело за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо обвиняемия.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец