Най-малко 101 души загинаха заради наводненията и свлачищата, предизвикани от двете тропически бури в Мексико, съобщиха световните агенции, цитиращи вътрешният министър на страната Мигел Анхел Осорио.
68 души са обявени за безследно изчезнали, допълни Осорио.
Хиляди туристи бяха бяха блокирани в курорта Акапулко. До момента са евакуирани повече от 58 000 души, но операцията в курорта продължава.
Заради разрушени мостове и наводнени пътища Акапулко остава откъснат от останалата част от Мексико.
Преди дни Мексико беше ударено от две тропически бури едновременно. Тропическата буря Ингрид удари северната част на източното крайбрежие на Мексико. Бурята Мануел пък удари тихоокеанското крайбрежие на страната и наводни луксозния курорт Акапулко.
Най-засегнати са щатите Веракрус, Гереро, Пуебла, Идалго, Мичоакан и Оаксака.
Свлачища затрупаха десетки къщи, разрушени са множество сгради, наводнени са пътища, а повче от 20 000 семейства останаха без електричество.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Санкциите срещу Русия удариха самолетостроенето й. Производството на нови лайнери зацикли и дори спря
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари