Кампанията за таксиметрови услуги изтегля безпилотните си автомобили след катастрофа в Аризона, предава Би Би Си.
Безпилотното "Волво" на компанията катастрофира след неуспешно взет ляв завой и се обръща на една страна.
При инцидента няма пострадали.
"Зад волана е имало водач. Не е сигурно дали обаче по време на катастрофата водачът е управлявал", заяви говорителката на компанията Джоузи Монтенегро.
В безпилотните коли на Uber винаги има шофьор, който да поеме управлението, когато е необходимо.
Миналата година от компанията пуснаха превозните средства без шофьор експериментално в Аризона, Пенсилвания и Калифорния, но следва те да бъдат изведени от управление от мрежата на компанията, въпреки че от Uber все още твърдят, че са безопасни.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни