Шведският град Гьотеборг е платил на румънски, норвежки и български просяци, за да се върнат в страните си, пише местния вестник Göteborgs Posten.
Властите в града са описани като „меки и по-човечни” при справянето с бедните имигранти от Европейския съюз.
През 2010 г. социалните служби в Гьотеборг са платили на 28 просяци да се върнат по родните си места. Три години по-късно този брой е нараснал на 93 души.
Между 2010 и юни 2014 година Гьотеборг е платил на 135 румънци, за да се приберат у дома. Норвежците се нареждат на второ място с 35 отпратени, а българите са трети по численост с 23 души, получили безплатен билет за вкъщи.
„Реакцията на местните власти е двусмислена. От една страна, те искат да покажат, че Гьотеборг е добър шведски град, но от друга – продължават да гонят хора от лагерите и да ги изпращат в родините им”, казва местен журналист.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
14.08 2014 в 22:57
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци