В Калифорния изследват пациент със съмнение, че е заразен с вируса ебола, съобщиха световните агенции.
Пациентът е приет за лечение в клиника в Сакраменто в американския щат Калифорния.
Той е поставен в изолация, а персоналът на болницата, който се грижи за него, е със защитно облекло.
Вече са взети кръвни проби, които след анализ ще покажат дали съмненията за ебола са основателни.
В същото време от Германия обявиха, че приетата в Берлин жена със симптоми, подобни на тези при ебола, не е заразена с опасния вирус.
Оказало се е, че жената страда от малария, чиито симптоми са подобни на заразяването с вируса ебола.
Над 1200 души загинаха след заразяване с ебола в четири страни в Западна Африка, а заразените до момента са над 2200.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец