В прощалната си реч на сбогуване от Белия дом президентът на САЩ Барак Обама призова своите съграждани да защитават техните права и демокрацията.
Обръщението си към нацията Обама направи в Чикаго, където той посрещна новината преди години, че е избран за президент.
"По всички линии Америка е по-добра, по-силна отколкото беше преди 8 години", каза Обама.
Но той предупреди, че "демокрацията е застрашена всеки път, когато някой я приема за даденост".
Първият чернокож президент на САЩ призна пред поддръжниците си, че избирането му на най-високия пост не е довело до пострасов ред, както мнозина са се надявали.
Според Обама междурасовите отношения са много по-добри, отколкото преди 30 години, но все пак "не сме там, където трябва да бъдем".
САЩ имат огромен потенциал, "но той може да бъде реализиран само ако демокрацията ни работи. . . само ако всички ние, независимо от коя партия сме, възстановим чувството си за обща цел, от каквато имаме отчаяна нужда точно в този момент".
"Да, ние можем", заяви президентът, повтаряйки емблематичния си лозунг от 2008 година. "Да, направихме го", бяха заключителните думи на Обама.
Наследникът на Обама - републиканецът Доналд Тръмп, се зарече да зачеркне някои от политиките на Обама. Тръмп ще встъпи в длъжност на 20 януари.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
48260
3
11.01 2017 в 10:40
http://ow.ly/r2hH307TfIN
83938
2
11.01 2017 в 09:57
Тотален идиот.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други