Двамата испански журналисти и ирландец, които бяха отвлечени край природен резерват в Буркина Фасо, са били убити, съобщава Би Би Си.
Телата им са намерени, каза вчера министърът на външните работи на Испания Аранча Гонсалес Лая, цитиран от БНР.
Журналистите бяха отвлечени в понеделник при въоръженото нападение на патрул за борба с бракониерите в провинция Компиенга. В схватката бяха ранени трима души, а четирима бяха отвлечени. На този етап няма информация за четвъртия отвлечен.
Извършителите на нападението остават неизвестни.
Западноафриканската държава е изправена през задълбочаваща се криза. Както при много от съседните ù държави, въоръжени ислямистки групировки извършват набези и отвличания.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни