Канадец застреля двама души, рани прокурор и шефа на полицията в съдебна зала на Филипините в понеделник.
Нападението е извършено от канадеца Джон Поуп по обяд в централния град Себу. Загиналите са съдебните опоненти на канадеца – местен лекар и неговият адвокат.
Мъжът бил изправен пред съда заради притежание на незаконно оръжие, с което през 2011 г. заплашил местния лекар и близките му.
Преди делото канадецът някак е успял да мине през детекторите на съда с оръжие.
Докато жертвата давала показанията срещу Поуп, той извадил оръжието и разстрелял доктора и адвоката му.
След като го убил, той насочил пистолета срещу останалите хора в залата. Канадецът успял да рани присъстващия прокурор и регионалния шеф на полицията Марчело Гарбо.
Полицията във Филипините разследва как Поуп е успял да внесе оръжие в съда.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец