САЩ нанесоха тази нощ нови удари срещу хутите в Йемен. Атаките идват, след като йеменските бунтовници извършиха поредно ракетно нападение - този път срещу американски кораб за насипни товари.
Мишена на американските удари са били ракетни установки на хутите. Изстреляни са 14 ракети "Томахоук" от американски военноморски кораби. Часове по-рано САЩ обявиха хутите за терористична групировка. Вчера за втори път те удариха американски кораб. Съобщават за директно попадение в плавателния съд "Генко Пикарди" в Аденския залив. Няма ранени членове на екипажа при атаката.
В понеделник хутите удариха друг американски кораб с балистична ракета, припомня БНТ.
"Съединените щати включиха хутите в списъка на терористичните организации. Предприехме тези действия, заради продължаващите безразсъдни и безразборни атаки срещу кораби, преминаваще Червено море и Аденския залив. Тези атаки са ясен пример за тероризъм, нарушаване на международното право и огромна заплаха за невинни човешки животи и световната търговия", каза Джон Кърби - говорител по националната сигурност към Белия дом.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3168
2
18.01 2024 в 09:25
24373
1
18.01 2024 в 07:35
Дали не трябва да се нашокат?
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск