Германските машинисти излизат на 6-дневна стачка

OFFNews 22 January 2024 в 12:01 1060 0
Германия

Снимка Deutsche Bahn

Спорът с Deutsche Bahn за заплащането и работното време ескалира.

Германските машинисти започват шестдневна стачка от 23 януари, съобщи профсъюзът на железничарите GDL. Това е най-дългата протестна акция в ескалиращия спор с Deutsche Bahn за заплащането и работното време.

"Стачката ще започне в 3:00 ч. сутринта на 24 януари и ще продължи до 19:00 ч. на 29 януари. За товарните превози спирането трябва да започне на 23 януари", се казва в изявление на GDL, цитирано от БГНЕС.

Железопътният оператор Deutsche Bahn обвини профсъюза, че "действа абсолютно безотговорно".

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Болниците не трябва да печелят от това, че лекуват късно, казва служебният министър Михаил Околийски