Генералният секретар на ООН Бан Ки-мун се сбогува с организацията след десет години на поста.
На сбогуване той се пошегува, че се чувства като Пепеляшка, защото в полунощ всичко ще се промени.
Заедно с председателите на Общото събрание и Съвета за сигурност на ООН, южнокорейският дипломат благодари на служителите на ОНН за упоритата им работа и всеотдайността им по време на 10-годишния му мандат, който изтича в полунощ.
Той допълни, че ще изчака изтичането на мандата си на "Таймс скуеър".
„Милиони хора ще гледат как губя работата си”, заяви Бан Ки-мун с усмивка.
По време на мандата на Бан Ки-мун беше постигнато споразумение за борба с климатичните промени. Той работи и за приемането на нови цели на ООН като борба с бедността и неравенството.
За наследника си той обаче оставя конфликтите в Сирия, Йемен, Либия, Южен Судан.
Бан Ки-мун призова служителите на ООН да продължат да работят за целите на развитието на ООН и за справяне с проблеми от промените в климата до неравенството между половете.
Мандатът на наследника му - бившият португалски премиер Антониу Гутериш, започва тази неделя.
Предполага се, че Бан Ки-мун ще се върне в Южна Корея и ще се кандидатира за президент на страната.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29321
2
01.01 2017 в 00:00
Тц-тц-тц ... Язък. Можеше да излезе дълга сапунка.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов