Деветнайсет страни - държавите от Г-7, някои европейски страни и от района на Персийския залив - обещаха да дадат общо 1.8 милиарда долара за финансиране на хуманитарните агенции на ООН, подпомагащи сирийските бежанци, съобщиха световните агенции.
Съобщавайки новината, германският външен министър Франк-Валтер Щайнмайер посочи, че парите ще отидат най вече за нуждите на Върховния комисариат на ООН за бежанците и Световната продоволствена програма.
Германия, която е в основата на инициативата, ще даде 100 милиона долара, каза Щайнмайер след срещата на министрите на външните работи от Г-8, колегите им от района на Залива, Турция, Норвегия, Швейцария, Австрия, Холандия. Участвали са и върховният представител на ЕС за външната политика Федерика Могерини, и генералният секретар на ООН Бан Ки-мун. Само за тази година, за да се помогне рекордно големият брой бежанци, са необходими 20 милиарда долара.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец