Григор се върна в Топ 25, изкачи се с 10 места след Синсинати

OFFNews 22 August 2016 в 07:45 9080 2
Григор се върна в Топ 25, изкачи се с 10 места след Синсинати

Снимка Grigor-Dimitrov.com/Facebook

Григор Димитров се изкачи с 10 места в световната ранглиста след отличното си представяне на турнира от сериите "Мастърс" 1000 в Синсинати, Охайо.

Днес българинът, който достигна до полуфиналите, е №24. Най-доброто му класиране е от август 2014 г., когато Димитров беше 8-и в света.

Хърватският тенисист Марин Чилич, който отстрани Григор от турнира, след което победи световния №2 Анди Мъри и спечели титлата, се изкачва с 5 места до №9 в световната ранглиста.

Турнирът в Синсинати позволи на 25-годишния български тенисист да бъде поставен в основната схема на US Open. Турнирът на твърда настилка от Големия шлем започва следващия понеделник, 29 август.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Карл Бушби - човекът, който 27 години върви към дома си и обиколи света пеша