OffNews.bg

Барселона е на върха! Каталунците са новият шампион на Европа (видео)

Барселона е новият европейски клубен шампион! Каталунците спечелиха трофея в Шампионската лига за пети път в своята история, след като надвиха Ювентус с 3:1 на финала в Берлин.

Попаденията за Барса отбелязаха Иван Ракитич в 4-ата минута, Луис Суарес в 68-ата и Неймар в добавено време, а за Ювентус точен беше Алваро Мората в 54-ата.

Барселона удари рано в мача и откри резултата още в 4-ата минута чрез Иван Ракитич. Хубава комбинация между Алба, Неймар и Иниеста завърши с асистенция на последния и точен удар на Ракитич от наказателното поле за 0:1.

В 55-ата минута юношата на Реал Алваро Мората ощастливи Ювентус с изравнителен гол за 1:1. Отлична атака на италианците завърши с удар на Тевес, отразен от Тер Стеген и добавка на Мората.

Барса отново излезе напред в резултата с гол на Луис Суарес в 68-ата минута. Меси напредна и шутира, Буфон отрази, но и тук с добавка се намеси уругваецът, който направи резултата 1:2.

В 71-ата минута гол на Неймар бе отменен, след като бразилецът стреля с глава, но топката облиза ръката му и тогава влезе във вратата на Юве.

В седмата добавена минута от мача контра на Барса донесе и третия гол за каталунците, дело на Неймар за крайното 3:1 в тяхна полза.

Barça become the first team ever to twice win their domestic double as well as the #UCL http://t.co/f7raFJU3Dc pic.twitter.com/NNNLCC0Tkv

— FC Barcelona (@FCBarcelona) June 6, 2015

Мача минута по минута:

90+5 ГОЛ - 3:2! Неймар затвърди победата на испанците, след като обеляза в края на прекрасна контраатака.

90' Съдията дава 5 минути продължение. Още няколко минути на надеждата за Ювентус.

83' Хубаво продължително разиграване на Барса в половината на противника. В крайна сметка Шави изведе Жерар Пике зад защитата, но защитникът стреля високо над вратата от изгодна позиция, останал сам срещу Буфон.

78' Меси пробва шанса си от пряк свободен удар, но прати топката високо над вратата.

Min 67: GOOOOOOOOOAL BARÇA. GOOOOOOOAL SUAREZ! JUV 1 - 2 FCB #FCBLive #UCLfinal pic.twitter.com/Sl58Xyg4iQ

72' Неймар отбеляза с глава след центриране на Жорди Алба. След удара му с глава обаче топката се чукна в ръката и съдията Джунейт Чакър отмени попадението.

70' Малко след гола си Суарес направи груб фаул и получи първия жълт картон за играч на Барселона.

69' ГОЛ - 2:1. Геният Меси и хъсът на Суарес направиха разликата - 2:1 за Барса! Аржентинецът навърза цялата защита на Юве и стреля от границата на наказателното поле. Буфон за пореден път се намеси великолепно и изби, но връхлитащият Суарес не му остави шансове - 2:1 за Барса!

63' Нова страхотна атака на Юве, която завърши с удар на Карлос Тевес, но топката прелетя над вратата.

ALVAROO ALVAROO ALVAROOOO ALVAROOO SIIII SIIII SIIII AVANTI RAGAZZI AVANTIIIIIIII!!! #JuveFcB 1-1 #FINOALLAFINE pic.twitter.com/6bhGzyu1PK

— JuventusFC (@juventusfc) June 6, 2015

57' ГОЛ - 1-1! Алваро Мората изравнява резултата! Хубав пас на Маркизио стигна до Карлос Тевес, който се обърна и стреля. Тер Стеген изби, но топката стигна точно до крака на непокрития бивш играч на Реал Мадрид, който на празна врата изравни - 1:1.

48' Страхотна контраатака на Барселона. Иван Ракитич пробяга почти целия терен с топка в крака и пусна на Суарес в наказателното поле. Уругваецът стреля силно, но великолепният в този мач Буфон пак спаси.

Началото на второто полувреме.

45' Край на първото полувреме. Резултатът продължава да е 1-0 за испанците.

40' Суарес стреля към вратата на съперника, но ударът му е спасен.

28' Неточен шут на Неймар към вратата на Буфон.

Вижте как влезе голът на Барселона.

Rakitic's goal #FCBLive #UCLfinal pic.twitter.com/YK0hV6d3Ks

25' Възможност за Ювентус. Клаудио Маркизио изстреля бомбен шут от около 20 метра, топката обаче мина над вратата.

14' Удар с глава на Меси, който пропуска целта.

11' Джунейт Чакър показа жълт картон на Артуро Видал от Ювентус.

04' 0:1 - След асистенция на Иниеста, Ракитич отбеляза от малкото наказателно поле.

Начало на мача.

On the Barça bench: Bravo, Xavi, Pedro, Rafinha, Bartra, Adriano and Mathieu #FCBlive #UCLFinal pic.twitter.com/dapL1F0kRg

Ювентус - Барселона 1:3

0:1 - Ракитич (4)
1:1 - Мората (54)
1:2 - Суарес (68)
1:3 - Неймар (90)

Стартови състави:

Ювентус: Буфон, Лихтщайнер, Бардзали, Бонучи, Евра, Пирло, Маркизио, Погба, Видал, Мората, Тевес
Старши треньор: М. Алегри

Барселона: Тер-Стеген, Алвеш, Пике, Масчерано, Алба, Бускетс, Ракитич, Иниеста, Неймар, Суарес, Меси