БСП иска извънредно заседание на парламента за отмяна на мораториума за АЕЦ "Белене".
Това заяви говорителят на парламентарната група на левицата Жельо Бойчев. ПГ на БСП счита, че дори и държавата, на която Бойко Борисов е министър-председател, продължава да бъде парламентарна република“, каза още Бойчев. По думите му е изключително несериозно да се водят разговори с потенциален инвеститор, докато има мораториум на българския парламент върху този проект. Бойчев припомни, че ПГ на „БСП лява България“ е внесла проекторешение за отмяна на този мораториум.
Още по темата
Борисов: Путин беше добронамерен, очаквах по-труден разговор
Борисов звъннал на Путин за съвместни енергийни проекти
Юнкер ни позволи и газов хъб, и строеж на АЕЦ "Белене", но по европейски правила
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск