Бившият шеф на "Вътрешна сигурност" в МВР Стефчо Банков, който беше преназначен, е временно отстранен и от новата си длъжност.
Това съобщи пред Нова телевизия вицепремиерът и министър на вътрешните работи Бойко Рашков.
"Със заповед на министъра на вътрешните работи е образувано дисциплинарно производство срещу старши комисар Стефчо Банков - директор в „Звено за подпомагане на министър по чл. 33, т. 1 от ЗМВР“, за допуснато тежко нарушение на служебната дисциплина – изявления, уронващи престижа на МВР. До приключване на дисциплинарното производство служителят е временно отстранен от заеманата длъжност." - обявиха в петък вечерта и от пресцентъра на МВР.
В четвъртък бившият шеф на "Вътрешна сигурност" се оплака от "безпрецедентен натиск и терор".
Миналата седмица Стефчо Банков беше понижен в длъжност.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-1250
3
29.05 2021 в 11:37
18121
1
28.05 2021 в 21:10
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов