Кметът на район "Изгрев" Делян Георгиев ще бъде кандидат за районен кмет на ПП-ДБ, "Спаси София" и "Екипът на София".
Това стана ясно по време на представянето на номинацията на Васил Терзиев за кмет на столицата.
Коалицията зад Терзиев даде заявка да издигне кандидати за кметове във всички райони в София, като целта е да се спечели мнозинство в СОС, както и в пъти повече кметски места. Сред номинациите са Трайчо Трайков (понастоящем кмет на район "Средец"), Георги Илиев (на район "Слатина"), както и д-р Делян Георгиев ("Изгрев").
Делян Георгиев беше изключен от БСП в началото на декември миналата година. Решението бе взето от Районния съвет на партията. Според него причина е позицията му срещу промените в Изборния кодекс и връщането на хартиените бюлетини. На партийното събрание в района било изтъкнато и прегрешението му, че много хора с "дясна политическа ориентация" заемали ръководни позиции в администрацията на района и реално БСП не управлявало района, ръководен от кмет, издигнат от социалистите.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3000
3
28.06 2023 в 12:45
4072
1
27.06 2023 в 20:55
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск