Продават пиано на АББА за 1,2 млн. долара

OFFNews 28 August 2015 в 07:33 2982 0
Продават пиано на АББА за 1,2 млн. долара

1,2 милиона долара се очаква да бъдат дадени за пиано, използвано от шведската поп група АББА, пише британският "Мирър".

Те са свирили на музикалния инструмент при записите на едни от най-големите си хитове. То е било в студиото, в което шведите записват първите си пет албума.

Пианото се продава със сертификат, че е оригинално, издаден от основателя на групата. Има богата история, която започва още преди АББА.

Направено е за американския джаз-пианист и композитор Бил Еванс. Още през 1964 г. вестник „Ню Йорк Таймс” го описва като невероятен музикален инструмент.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Карл Бушби - човекът, който 27 години върви към дома си и обиколи света пеша