Американската компания Cinemark, която притежава 298 киносалона, разработи приложение, oкуражаващо собствениците на смартфони да не ги ползват по време на прожекции.
Разработката се нарича Cinemode и може да се инсталира на iPhone и на телефони с Android. В началото на прожекцията на дисплея се изписва предупредително съобщение, което подсеща хората да включат приложението. Когато то е задействано, телефонът преминава в "тих режим" и яркостта на екрана намалява.
Ако зрителите успеят до края на филма да не си играт на телефона или да отговарят на съобщения и обаждания, то приложението издейства ваучери за подаръци и отстъпки на цените от билети за следващи прожекции.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел