Асоциацията за университетски спорт „Академик“ у нас алармира за невиждано падение. "Участието“ на България на зимната Универсиада в Алмати (Казахстан) се изчерпва от един спортист. При това той е заминал с пари на заем.
"Напомняме, че на последната зимна Универсиада преди две години България спечели 2 златни медала чрез Александра Жекова и Владимир Зографски, а миналата зима студентският ни спорт завоюва три световни титли в ски-ориентирането на шампионата в Тула(Рус)", се казва в декларация на асоциацията.,
"И това обаче не бе достатъчно основание да се подсигури сега нормално участие на наши студенти на Универсиадата в Казахстан и отново трябваше да чуваме за кой ли път познатите отговори: „За студентски състезания в чужбина няма пари“…
Министри и кабинети се сменят, обещанията и гръмките фрази са все едни и същи, а срамното отношение към развитието на университетския спорт и физическата активност на младите хора остава".
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21256
2
31.01 2017 в 16:33
ако спечели - министрите ще се снимат с него и ще си приписват заслуги.
48260
1
31.01 2017 в 16:25
кралев измъца ли нещо по въпроса или не сте го търсили?
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера