Служители от Първо Районно управление – Бургас разкриха извършителите на кражбата на осемте породисти кученца в морския град, за която OFFNews вече разказа.
Седем от животните са порода "йоркширски териер", а едно е "чухуахуа". Те бяха задигнати на 6 февруари от зоосклад на бургаската улица "Шейново".
Крадците на домашните любимци са криминално проявените : Х.И., 28-годишен и К.Ч., 33-годишен, и двамата от Бургас.
Полицаите установили, че двамата са действали в съучастие. Те извършили взломната кражба през нощта на 5-и срещу 6-и февруари. Повдигнали незаключена външна метална ролетна щора и счупили стъклото на входната алуминиева врата.

После скрили откраднатите кученца в различни апартаменти в комплексите "Меден Рудник", "Изгрев" и "Братя Миладинови", като смятали да ги продадат на свои познати.
Намерените кученца са в добро здравословно състояние и вече са върнати на 51-годишния собственник. По негови данни общата стойност на откраднатите животни възлизала на 5 200 лева.
Х.И. и К.Ч. направили пълни самопризнания.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18424
2
15.02 2017 в 16:00
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск