Синдикалисти поискаха ръководството на БДЖ да бъде освободено, съобщава БНР. В съобщение до медиите от Първи частен синдикат съобщават, че са изпратили писмо до Министерството на транспорта, в което искат уволнението на председателя на Съвета на директорите на БДЖ, изпълнителния директор и директора на "БДЖ Пътнически превози" – Велик Занчев, Владимир Владимиров и Димитър Костадинов.
Мотивите за поисканите уволнения са свързани с финансови злоупотреби, пропуснати ползи, както и умишлени действия, довели, според синдиката, до задълбочаване на кризата в БДЖ. В писмото се посочва още, че сключеният колективен трудов договор ощетява персонала на БДЖ, като продължава да увеличава пропастта между заплатите на обикновените служители и ръководството.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18.08 2015 в 17:09
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци