Осем нови почетни граждани ще има София от утре. На празника на София утре на тържествена сесия на Столичния общински съвет ще им бъде връчена наградата, съобщиха от СО.
Личностите, заслужили признанието, са проф. Цочо Бояджиев - учен, философ, поет и преводач, Димитър Манов - хореограф, Людмил Ангелов - пианист, Любен Зидаров - художник, проф. Михаил Неделчев - литературен историк и теоретик, и общественик, Асен Шопов - режисьор, актьор и сценограф, и Петър Стоянов - президент на България (1997-2002).
Посмъртно званието "Почетен гражданин на София" получава Марин Бодаков - поет, литературовед и журналист.
"Почетен знак на Столична община" получава Марияна Арсенова - директор на Държавния музикален и балетен център. Същото призвание посмъртно получава Веска Георгиева - директор на Столичния инспекторат от март 2008 до юли 2021 г.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец