Забелязани са още мъртви риби в река Марица тази сутрин - в района край Стамболийски, съобщи бТВ.
Населението да не консумира риба и да не ползва вода от реката в зоната на замърсяването, призоваха от Областна администрация – Пловдив.
Сигналът за голямо количество мъртва риба в река Марица при моста на квартал Полатово в Стамболийски беше получен вчера сутринта на тел. 112.
В пробите, взети в района на Стамболийски и Цалапица, няма цианид, съобщи областният управител на Пловдив Дани Каназирева.
От снощи Пловдив не черпи питейна вода от сондажи в близост до реката.
Градът е защитен и няма опасност за водата, която тече в чешмите на пловдивчани, увери главният инженер на ВиК-Пловдив Антон Гълъбов.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-1250
1
26.01 2020 в 16:09
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци