Стотици мъртви риби са изплували тази сутрин от река Марица в района на селата между Стамболийски и Цалапица, съобщи БНР.
Повече от 7 часа реката носи телата на мъртви сомове, съобщава кореспондентът на bTV.
Подаден е сигнал до РИОСВ и Икономическа полиция.
Областният управител на Пловдив Дани Каназирева съобщи за БНР, че засега предположенията на експертите за измирането на рибата е токсично отравяне. Подозира се пазарджишка фирма.
Районът вече е ограничен, мястото се охранява от полиция.
Образувана е проверка от Окръжна прокуратура - Пловдив и Окръжна прокуратура - Пазарджик. Образувано е и досъдебно производство.
Специалистите призовават местното население да не консумират умрялата риба.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
8109
1
25.01 2020 в 17:56
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци