Духовият оркестър на Видин свири всеки ден пред кметството на града по един час по разпореждане на кмета Герго Гергов, съобщи БТА.
Музикантите смятат за наказание новото си задължение. Кметът обаче е решил, че след като получават заплата от общината, трябва да работят всеки ден, а не само по празници.
Оркестърът свири всеки работен дено от 11 до 12 ч. на площад "Бдинци". Те изпълняват на живо маршове, народни хора и класика. По това време на деня обаче по улиците няма почти никакви хора.
Нововъведението - всеки ден по час музика на живо, се приема различно от видинчани, но не са малко тези, които приветстват решението на кмета Гергов.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец