От началото на годината има спад в престъпността, като в същото време се увеличава разкриваемостта. Това се посочва в справка на МВР, цитирана от БГНЕС.
За периода 01 януари – 31 август 2016 г. са регистрирани 62 489 престъпления спрямо 69 685 за същия период на 2015 г., което прави намаление с 10,33%. За първите осем месеца на настоящата година са разкрити и 26 356 престъпления срещу 23 270 за 2015 г., което е ръст от 8,8%.
Регистрираните грабежи са намалели с 14,82%, а престъпленията срещу личността за първите осем месеца на тази година са 3038 спрямо 3300 през 2015 г.
Драстичен спад на регистрираните телефонни измами, отбелязва още вътрешният министър. За първото полугодие на 2016 г. са регистрирани със 166 по-малко телефонни измами, което прави спад от 31,5%.
Бъчварова смята, че намаляването на регистрираната престъпност се дължи на превантивната дейност на МВР, както и на включването на служители на жандармерията в охраната на малки населени места.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21256
2
17.09 2016 в 11:04
Освен това когато си жертва на битово престъпление те размотават и ти губят времето толкова че другия път просто не им звъниш!
35235
1
17.09 2016 в 11:02
Поздрав!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов