Депутатите посрещнаха с аплодисменти и на крака националния отбор по волейбол на България и треньорския щаб. Те бяха приветствани в пленарната зала с бурни овации и възгласи "Браво". По-рано днес и президентът Румен Радев удостои с почетни плакети състезателите от отбора, треньорския щаб и Българската федерация по волейбол.
Председателят на парламента Наталия Киселова поздрави националите за историческия им успех.
"За нас те са шампиони и догодина златото да бъде в София. Благодарим ви за радостта", каза Киселова и връчи благодарствен подарък на всеки един от състезателите.
Киселова даде 30 минути почивка, за да може парламентарните групи да се снимат и поздравят отбора в мраморното фоайе на Народното събрание.



Националите бяха посрещнати с питка и мед, след което раздадоха автографи и се снимаха с парламентарните групи.



Президентът на Българската федерация по волейбол Любо Ганев се пошегува, че националите са имали възможност да видят работните места в пленарна зала, но техните в спортната зала били по-хубави.

Ганев подари волейболна топка с автографи на председателя на парламента.

Вчера хиляди посрещнаха националния отбор по волейбол като герои в София.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
13805
2
01.10 2025 в 14:20
Да, момчетата са си свършили работата добре. Както и много, много други хора в тази държава, които обаче не биват посрещани с червен килим. Каква е тази комплексарщина, не знам...
3168
1
01.10 2025 в 13:31
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск