Цяла Дупница остава без водоподаване до второ нареждане, съобщава сайтът "ДенНюз".
Водата в целия град е спряна заради обилните валежи в района и ще бъде пусната отново, когато намалеят.
Причината за цялостното спиране - заради лошите метеорологични условия реката е придошла, с което влачи земни маси, клони, боклуци.
Резервоарите на града са празни и трябва да се подава вода директно от реката. Ако се пусне в мрежата, тя би била негодна за ползване от гражданите и би запушила чешмите им.
Водата в района ще бъде пусната във водоснабдителната система веднага щом валежите намалеят и реката се избистри.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец