Без глоби при липсващ стикер за технически преглед

OFFNews 09 July 2014 в 16:13 11315 0
КАТ

Няма да има глоби за водачите на автомобили, чиито предни стъкла са счупени от градушката и стикерът, удостоверяващ годишен технически преглед, липсва.

От МВР са дали указания на своите служители да не взимат под внимание липсата на залепен стикер за технически преглед, ако предното стъкло на колата е било подменено заради градушката.

Проверките на КАТ обаче няма да минават съвсем без изисквания. За да няма глоби, водачите трябва да представят картончето за техническа изправност, което се издава от пунктовете за технически преглед.

Междувременно от Агенция „Пътна инфраструктура“ съобщиха, че заради щетите от градушката ще издават безплатен дубликат на винетните стикери.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026