Авиокомпанията "ГЪЛИВЕЪР" иска да възстанови редовните пътнически полети между Русе и София.
След близо месец разговори с община Русе, превозвачът обяви официално намерението си да експлоатира летището край Щръклево, но без да го купува.
Полетите ще се изпълняват със самолетите ATR 72-600 и ще бъдат с капацитет от 70 пътнически места.
На летището край Щръклево ще бъде извършен частичен ремонт, без да се засяга автентичността на сградата му. В случай, че намеренията на превозвача се осъществят, ще бъде организирана и редовна автобусна линия от и до Русе, която да обслужва полетите.
Община Русе инициира и проучване за пътникопотока чрез анкети, насочени към бизнеса и към гражданите, за да установи нуждата от възстановяване на въздушната връзка.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
6910
1
26.05 2021 в 17:46
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други