Турски изтребители са навлезли във въздушното пространство на Гърция в сряда, подбуждайки отговора на два гръцки самолета и са предизвикали напрежение между двете страни, предава електронното издание на "Ekathimerini".
Това е първият подобен инцидент от опита за преврат в Турция през юли.
Два турски F-16 са нарушили въздушното пространство югоизточно от остров Родос и южно от Кастелоризо малко преди 16 ч. в сряда и са били преследвани от два гръцки изтребителя, излетели от базата в залива Суда, съобщи гръцкото Министерство на отбраната.
Турските машини са били изцяло оборудвани с въоръжение.
Отношенията между Гърция и Турция се изостриха през последните седмици след коментари на турския президент Реджеп Таийп Ердоган и други турски официални представители, които повдигнаха въпроса за установените с международни договори граници между двете държави. Погрешно тълкуване на изказване на Ердоган, според което той призовава за референдум за Западна Тракия нагнети допълнително напрежение. То доведе до привикването в Атина на ръководителя на пресофиса на посолството на Гърция в Анкара.



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
26699
3
20.10 2016 в 13:32
19540
2
20.10 2016 в 12:17
Вече започвам да си мисля, че на гърците им харесва :)
Без вода в части от София утре
''Реликва от Студената война''. САЩ да излезе от НАТО, предлага републикански конгресмен
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
Демократите спечелиха кметското място в Маями за първи път от 28 години
''Остават 20 метра до финала''. Борисов щял да реши за оставката на кабинета след влизането в еврозоната
Демократите спечелиха кметското място в Маями за първи път от 28 години
Демократите спечелиха кметското място в Маями за първи път от 28 години