Над една трета от британците не знаят, че в края на тази седмица ще се проведат изборите за Европейски парламент, съобщава БНР, позовавайки се на резултати от официална анкета на Острова.
Проучването е извършено по поръчка на вестник Daily Mirror. То показва, че 38% от хората с право на глас не подозират, че в четвъртък – когато ще се проведе вотът във Великобритания, могат да изберат евродепутат.
Заради прогнозата за ниска избирателна активност, която се прави на база проучването, анализаторите смятат, че националистическата Партията на независимостта на Обединеното кралство (на Найджъл Фараж) ще се представи доста добре в четвъртък. Специалистите смятат, че всички националисти са добре запознати с предстоящия вот и смятат да упражнят правото си на глас.
Междувременно ЮКИП развива все по агресивна антиевропейска кампания. Миналата седмица лидерът Фараж бе обвинен в расизъм заради изявлението, че не би желал съседите му да са румънци.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21.05 2014 в 14:19
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други