А1 уведоми клиентите си, че няма да вдига цените

OFFNews 22 January 2025 в 14:21 3497 1
информационно съобщение до клиент на А1
Информационно съобщение до клиент на А1.

За разлика от Vivacom и Yettel третият мобилен оператор у нас А1 няма да вдига абонаментните такси за услугите си. Това е прецедент, тъй като трите компании винаги досега са действали в синхрон по отношение на тарифите, въпреки че антимонополната комисисия - КЗК, никога досега не е наказвала дружествата за съгласуване на цени.

Клиентите на телекома бяха изненадани приятно от информационни SMS-и, в които се казва, че цените на мобилните и фиксираните им абонаменти се запазват без промяна.

В същото време други клиенти на А1 твърдят, че телефонисти от дружеството са им звънели многократно да си удължат договорите, защото щяло да има вдигане на цените и само така абонатите можели да останат при досегашните условия.

Vivacom и Yettel вече обявиха увеличение на абонаментите за всяка една от услугите си с 1-2 лева. Това доведе до остра реакция от страна на Комисията за защита на потребителите, която обяви, че телекомите са в системни нарушения и може да се иска отнемане на лицензите им.

Алиансът на технологичната индустрия (АТИ), представляващ операторите в България реагира като попарен и определи като "безотговорни и некомпетентни изявленията на председателя на Комисията за защита на потребителите (КЗП) Мария Филипова, призоваващи за отнемането на лицензите на мобилните оператори".

Според телекомите заявлението на КЗП e не само лишено от обективност и правна аргументация, но и изпраща тревожен сигнал към чуждестранните инвеститори и стратегическите партньори на България. Нагнетяването на популистки внушения срещу ключов сектор е безпрецедентен акт, който застрашава сигурността и икономиката на страната, обявиха от АТИ.

Виж още за:
Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    14074

    1

    JustSoYouKnow

    22.01 2025 в 14:57

    Утре отивам в НАП и ги информирам, че данъка който им дължа не е плосък, а прогресивен и по-точно:
    е в рамер на 0% до 1 000 000 лв
    и 1% за всеки лев над тази сума.
    Ако не са съгласни може да си направят харакири в рамките на следващия месец.

    Това е някаква абсолютна пародия. Не може някой да идва от някъде и без твое съгласие да ти вменява задължения. И садът да го обявява това за законно... принципно се въздържам от такива коментари, но България е някаква много изгнила дупка.
     
    X

    Лидерът на протеста Манол Глишев: Площадът ще свали Радев наесен