Нови правила: проверяват и мантинелите при разследване на катастрофи

OFFNews 29 юни 2026 в 15:10 1820 3

Снимка Pixabay

Снимката е илюстративна.

Обсъжда се при разследването на тежки катастрофи вече да се изследва и пътната инфраструктура около мястото на инцидента, съобщи заместник-министърът на вътрешните работи Калоян Калоянов.

Той заяви, че освен действията на водача и състоянието на превозното средство, се обмисля полицията да изследва и части от пътната обстановка като мантинели, билбордове и крайпътна растителност, които биха могли да бъдат фактор за тежка катастрофа. 

"Тези обстоятелства ще бъдат част от огледния протокол на досъдебното производство, за да се установят в максимална степен всички причини за настъпването на пътнотранспортното произшествие", добави зам.-министърът.

Вече има разписани указания, които се очаква да бъдат изпратени до всички областни дирекции на МВР в страната през следващите дни, уточни Калоянов. 

Следете новините ни в :
Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

4261

3

БотоксПутю

30.06 2026 в 07:48

"Нови правила: проверяват и мантинелите при разследване на катастрофи", т.е. след дъжд качулка.

20487

2

случайно прочетох

29.06 2026 в 17:31

Ааааа, здрасти в 21-и век!
Дали спешно да не се изградят бетонни прегради?
Дали и изготвящите поръчките за мантинелките да не носят наказателна отговорност?

5169

1

Mateevk

29.06 2026 в 16:34

Браво! Как се сетихте? Да предложа в аванс и пътната маркировка да разследвате, защото и тя е супер зле на много места, а също е от значение. Хайде този път да не чакаме някой да плати с живота, за да издавите бялата боя! И в случая разследването не отнема години - или има маркировка или няма.
 
X

Николай Ненчев: Радев е страхливец!